[email protected] 25 685-53-19 Pon - Pt 7:00 - 15:00
Baner Unia Europejska
Oficjalny serwis Gminy Parysów ul. Kościuszki 28, 08-441 Parysów, mazowieckie
Siłownie zewnętrzne dla Starowoli
7 stycznia 2019

W dniu 22 kwietnia w Starowoli został zorganizowany piknik w ramach akcji dla Lokalnych Społeczności – programu Community Program firmy AkzoNobel, produkującej farby dekoracyjne (Dulux, Nobiles, Sadolin, Hammerite).

Podczas spotkania odbyło się oficjalne otwarcie siłowni zewnętrznej, a to wszystko w ramach projektu „Walka z otyłością wśród dzieci i młodzieży”, którego inicjatorem jest Sylwia Zimońska – Sus, pracownik AkzoNobel i mieszkanka wsi Starowola. Pani Sylwia razem z koleżankami promuje zdrowe odżywianie oraz spędzanie wolnego czasu przez dzieci i młodzież na świeżym powietrzu. Panie już w zeszłym roku zorganizowały wycieczki rowerowe oraz spotkania, na których uczyły jak przygotować zdrowy posiłek. Brakowało jednak dodatkowych atrakcji, które wspierałyby ten program. W ramach globalnego funduszu firma AkzoNobel zakupiła urządzenia zewnętrznej siłowni. „Dzieci i młodzież bardzo chciały ćwiczyć oraz spędzać wolny czas aktywnie, dlatego realizacja tego projektu była dla mnie bardzo ważna. Urządzenia są wspaniałe i co najważniejsze już cieszą się dużym powodzeniem. Natomiast prawidłowe odżywianie to drugi ważny warunek, aby być jak najdłużej zdrowym i szczęśliwym.” – powiedziała Sylwia Zimońska – Sus. Na spotkaniu podczas otwarcia siłowni obecne były władze Gminy Parysów oraz lokalna społeczność.

Na uroczystości zostały zorganizowane pokazy ćwiczeń na urządzeniach oraz trening aerobiku na świeżym powietrzu, który poprowadził Pan Kacper Gut. Kolejnym punktem spotkania było przedstawienie ważnych informacji związanych ze zdrowym odżywianiem, a następnie dzieci i młodzież przygotowały zdrowe i smaczne sałatki. Wkrótce kolejne spotkania promujące aktywne spędzanie wolnego czasu.

map

Urząd Gminy Parysów

Adres

ul. Kościuszki 28
08-441 Parysów

NIP

826-20-64-241

REGON

711582339

GODZINY PRACY

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

Poprawny CSS!