[email protected] 25 685-53-19 Pon - Pt 7:00 - 15:00
Baner Unia Europejska
Oficjalny serwis Gminy Parysów ul. Kościuszki 28, 08-441 Parysów, mazowieckie
Złote gody
7 stycznia 2019

W dniu 21 września 2016 roku obchodzony był w naszej gminie Jubileusz Złotych i Diamentowych Godów. Jest to wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50-ciu i 60-ciu latach wspólnego pożycia małżeńskiego. Jubileuszowa uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w kościele parafialnym w Parysowie w intencji Szanownych Jubilatów, gromadząc rodzinę, przedstawicieli Samorządu Gminnego oraz mieszkańców. Jubileusz Złotych i Diamentowych Godów miał bardzo podniosły charakter. W imieniu parafii ks. Wikariusz Adam Karcz złożył jubilatom serdeczne życzenia. Następnie jubilaci zastali zaproszeni do Gminnej Biblioteki Publicznej w Parysowie, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Kilka ciepłych słów skierowała do jubilatów Pani Wójt Bożena Kwiatkowska.

„Szanowni Jubilaci! Złote i Diamentowe Gody to okrągła, rocznica wspólnego pożycia małżeńskiego, którą nie każde małżeństwo może się poszczycić. Wasza małżeńska codzienność, pracowitość, trud i poświęcenie stają się sprawą wagi państwowej. Za to wszystko Drodzy Jubilaci przyznane zostały Wam przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

Przed wieloma laty przyrzekaliście sobie wzajemnie, że uczynicie wszystko, aby Wasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe. Przyrzeczenia dotrzymaliście, czego dowodem jest dzisiejsza uroczystość. Było na pewno w ciągu tych długich lat wiele dni radosnych i pięknych. Były również dni smutne i przykre. Wszystkie te przeżycia – radości i smutki, troski i obowiązki związały Was jeszcze bardziej. Teraz możecie podsumować swoje długoletnie wysiłki i stwierdzić, że nie poszły one na marne, że daliście z siebie wiele rodzinie, państwu i społeczeństwu wychowując swoje dzieci, wnuki, a może nawet prawnuki na pociechę dla siebie i wiernych obywateli naszej Ojczyzny.

Te wspólnie przeżyte ponad 50 i 60 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego. To również wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. Nie każdemu było dane obchodzić Złote i Diamentowe Gody. Jednym nie dopisało zdrowie, innym zabrakło cierpliwości, a może bardziej miłości. Przeżyć tyle lat ze sobą mogą tylko Ci, którzy naprawdę się kochają i szanują.

Życzę wam drodzy Jubilaci jeszcze wielu długich lat życia w zdrowiu i pomyślności. Patrząc na was po tylu latach wspólnego życia, każdy zapewne chciałby dożyć tej pięknej rocznicy. Cieszę się razem z wami waszym szczęściem. Życzę wam wszystkiego najlepszego i jeszcze wielu takich jubileuszy.”

Aktu dekoracji dokonała Wójt Gminy Pani Bożena Kwiatkowska, Sekretarz Gminy Pan Stanisław Bryłka, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Pan Jan Zawadka. Po oficjalnej ceremonii dostojni jubilaci zostali zaproszeni na część artystyczną w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Starogrodzkiej.

W tym roku świętowaliśmy jubileusz 26 par.

 1. Hanna i Henryk Kowalscy – obchodzą 68 rocznicę ślubu
 2. Helena i Stefan Bogusz – obchodzą 68 rocznicę ślubu
 3. Teodozja i Stanisław Pułtorak – obchodzą 67 rocznicę ślubu
 4. Marianna i Władysław Szubińscy – obchodzą 66 rocznicę ślubu
 5. Aniela i Franciszek Łubian – obchodzą 65 rocznicę ślubu
 6. Wanda i Wiktor Zawadka – obchodzą 64 rocznicę ślubu
 7. Janina i Bernard Brzyżek  – obchodzą 64 rocznicę ślubu
 8. Alina i Stanisław Zawadka – obchodzą 63 rocznicę ślubu
 9. Władysława i Marian Borkowscy – obchodzą 63 rocznicę ślubu
 10.   Irena i Ignacy Jedynak – obchodzą 63 rocznicę ślubu
 11. Stanisława i Jan Barcikowscy – obchodzą 62 rocznicę ślubu
 12. Alina i Jan Miszczak – obchodzą 62 rocznicę ślubu
 13. Teresa i Jan Jeleń – obchodzą 61 rocznicę ślubu
 14. Helena i Henryk Szostak – obchodzą 61 rocznicę ślubu
 15. Marianna i Stefan Gryglas – obchodzą 61 rocznicę ślubu
 16. Halina i Kazimierz Kędziorek – obchodzą 61 rocznicę ślubu
 17. Marianna i Zdzisław Piłka – obchodzą 60 rocznicę ślubu
 18. Krystyna i Stefan Mróz – obchodzą 60 rocznicę ślubu
 19. Zofia i Józef Piętka  – obchodzą 57 rocznicę ślubu
 20. Barbara i Stanisław Kaczmarczyk – obchodzą 54 rocznicę ślubu
 21. Jadwiga i Edward Piotrowscy – obchodzą 50 rocznicę ślubu
 22. Anna i Tomasz Żurawek – obchodzą 50 rocznicę ślubu
 23. Wanda i Henryk Matosek – obchodzą 50 rocznicę ślubu
 24. Wanda i Józef Kałasa – obchodzą 50 rocznicę ślubu
 25. Zofia i Ryszard Mróz – obchodzą 50 rocznicę ślubu
 26. Marianna i Wiesław Wojda – obchodzą 50 rocznicę ślubu

W uroczystości oprócz szanownych jubilatów udział wzięli m.in. Wójt Gminy Bożena Kwiatkowska, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Ponceleusz, Sekretarz Gminy Stanisław Bryłka, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Jan Zawadka, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Parysowie Katarzyna Nomirska, ksiądz wikariusz Adam Karcz , Dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Starogrodzkiej Alicja Michalczyk wraz z nauczycielami i uczniami. Po części oficjalnej Dostojni jubilaci zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek oraz miłą chwilę wspomnień.

Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze. Były gratulacje, upominek w postaci obrazu Matki Bożej Parysowskiej, pamiątkowe dyplomy, róże, życzenia oraz tort i tradycyjna lampka szampana.

 

map

Urząd Gminy Parysów

Adres

ul. Kościuszki 28
08-441 Parysów

NIP

826-20-64-241

REGON

711582339

GODZINY PRACY

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

Poprawny CSS!