[email protected] 25 685-53-19 Pon - Pt 7:00 - 15:00
Baner Unia Europejska
Oficjalny serwis Gminy Parysów ul. Kościuszki 28, 08-441 Parysów, mazowieckie
Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej OSP Wola Starogrodzka z dnia 14 stycznia 2023 roku
27 stycznia 2023

Dnia 14 stycznia 2023 roku w Domu Strażaka w Woli Starogrodzkiej odbyło się Zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej jednostki OSP Wola Starogrodzka za 2022 rok. Było to pierwsze spotkanie jednostek OSP w gminie Parysów.

Zebranie otworzył Prezes jednostki dh Przemysław Bogusz. W zebraniu uczestniczyli:

Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Pani Janina Ewa Orzełowska,

Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP dh Kazimierz Sionek,

Przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej kpt. Piotr Filipek,

Wójt Gminy Parysów Pani Bożena Kwiatkowska,

Komendant Gminny OSP dh Marek Bogusz,

Zastępca Wójta Pani Bogumiła Nowosielska,

Wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP dh Ireneusz Błażejczyk,

Radna Pani Iwona Wojda,

Radny Pan Adam Zawadka,

Sołtys wsi Wola Starogrodzka Pani Anna Sadowska,

Druhowie i druhny z OSP Wola Starogrodzka.

Przewodniczącym zebrania został wybrany dh Mateusz Belkiewicz, Protokolantem dh Arkadiusz Woźniak . Powołano stosowne komisje. Został odczytany porządek zebrania. Zebrani wysłuchali obszernego sprawozdania z działalności jednostki za 2022 rok. Sprawozdanie z działalności OSP odczytał dh Mateusz Belkiewicz – Naczelnik  OSP, sprawozdanie finansowe przedstawił dh Wojciech Zawadka – Skarbnik OSP oraz sprawozdania z działalności Komisji Rewizyjnej przedstawił Michał Foryś – Wiceprzewodniczący Komisji.

Stan osobowy jednostki: 41 druhów w tym 4 kobiety. Jednostka uczestniczyła w 18 akcjach ratowniczych w tym w 11 pożarach i w 7 – miejscowych zagrożeniach. Poza działalnością ratowniczo-gaśniczą jednostka zaangażowana była w dostawę sprzętu gaśniczego dla strażaków z Ukrainy.

Delegaci udzielili jednogłośnie absolutorium Zarządowi za miniony rok. Plan Zarządu  na przyszły rok przedstawił  druh  Mateusz Belkiewicz.

W dalszej części zebrania głos zabrali: Pani Marszałek Janina Ewa Orzełowska, która przekazała jednostce kamerę termowizyjną, 5 kompletów odzieży specjalnej, 5 hełmów i 5 par butów. Dzięki kamerze termowizyjnej można m.in. szybciej lokalizować ludzi lub miejsca, które należy jeszcze dogasić.  Życząc samych sukcesów i dalszego rozwijania jednostki.

Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Parysowie dh Kazimierz Sionek podziękował  jednostce za prężną działalność, życząc szczęśliwych powrotów do swoich rodzin.

Kpt. Piotr Filipek Przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej w Parysowie zwrócił uwagę na  bardzo dobre wyszkolenie  jednostki, która  w zawodach gminnych zajęła I miejsce, reprezentując gminę Parysów w zawodach powiatowych zajmując całkiem dobre miejsce. 

Wójt Gminy Pani Bożena Kwiatkowska podziękowała  strażakom za dobrą  współpracę. Przedstawiła wydatki poniesione na funkcjonowanie jednostek z terenu gminy w 2022 oraz plan wydatków na 2023 rok. Przekazała informację o otrzymanych środkach na modernizację świetlico – remiz wraz z ich otoczeniem. Podziękowała Pani Marszałek za wsparcie dla strażaków ale również za wsparcie finansowe jakie otrzymała gmina na remont mostu w Kozłowie i remont ulicy Piaskowej w Parysowie.   

Komendant Gminny dh Marek Bogusz podziękował druhom strażackim za ich zaangażowanie, współpracę oraz za wszystkie działania na rzecz naszej gminy i nie tylko.

Na zakończenie Prezes Zarządu dh Przemysław Bogusz podziękował wszystkim obecnym za przybycie a Pani Marszałek Ewie Orzełowskiej za otrzymany sprzęt podziękował wręczając bukiet kwiatów.

map

Urząd Gminy Parysów

Adres

ul. Kościuszki 28
08-441 Parysów

NIP

826-20-64-241

REGON

711582339

GODZINY PRACY

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

Poprawny CSS!