[email protected] 25 685-53-19 Pon - Pt 7:00 - 15:00
Baner Unia Europejska
Oficjalny serwis Gminy Parysów ul. Kościuszki 28, 08-441 Parysów, mazowieckie
Uroczystości Święta Strażaków w Gminie Parysów
6 maja 2024

W Gminie Parysów odbyły się uroczyste obchody święta strażaków, zgromadzając społeczność lokalną, strażaków oraz przedstawicieli władz gminy. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji strażaków, którą celebrował proboszcz parafii, Ksiądz Kanonik Włodzimierz Tendorf.

Podczas uroczystości strażacy otrzymali błogosławieństwo na dalszą służbę, a także dziękowano im za ich zaangażowanie i odwagę w ratowaniu życia i mienia.

Wójt gminy, Bożena Kwiatkowska, w swoim przemówieniu wyraziła wdzięczność strażakom za ich nieustanne poświęcenie i odwagę w ochronie życia oraz mienia mieszkańców. Podkreśliła ich niezastąpioną rolę w społeczności lokalnej i doceniła ich gotowość do niesienia pomocy w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach. Wójt, w imieniu zarządu gminnego, życzyła strażakom dalszych sukcesów w służbie.

Następnie strażacy przeszli w przemarszu na Rynek, gdzie odbyło się poświęcenie strażaków oraz ich pojazdów.

Po ceremonii strażacy wykonali trzykrotny objazd wokół rynku, prezentując swoje pojazdy strażackie.

Uroczystość stanowiła okazję do wyrażenia wdzięczności strażakom za ich poświęcenie i oddanie w pełnieniu służby. Zgromadzeni mieszkańcy mieli szansę okazać wsparcie lokalnej straży pożarnej, doceniając jej kluczową rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa społeczności.

map

Urząd Gminy Parysów

Adres

ul. Kościuszki 28
08-441 Parysów

NIP

826-20-64-241

REGON

711582339

GODZINY PRACY

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

Poprawny CSS!