[email protected] 25 685-53-19 Pon - Pt 7:00 - 15:00
Baner Unia Europejska
Oficjalny serwis Gminy Parysów ul. Kościuszki 28, 08-441 Parysów, mazowieckie
Upamiętnienie 100-lecia Odzyskania Niepodległości
7 stycznia 2019

W Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Starogrodzkiej uroczystości z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości odbyły się 09.11.2018r. Wzięli w nich udział uczniowie wszystkich klas ubrani na galowo.

Rozpoczęto je o godzinie 9:00 wspólnym marszem uczniów z klas  od V do VIII na groby żołnierzy wraz z wychowawcami i p. dyrektor. Podczas marszu powiewały biało-czerwone flagi i rozbrzmiewały pieśni patriotyczne.

O godzinie 11:11 w sali gimnastycznej w ramach akcji ”Rekord dla Niepodległej” odbyło się uroczyste odśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego.

O godzinie 12:00 rozpoczęła się akademia w formie „kawiarenki”. Swoją obecnością zaszczycili nas: ks. kan. Włodzimierz Tendorf, p. Wójt Bożena Kwiatkowska, przedstawiciele miejscowych władz lokalnych oraz przedstawiciele rodziców.

Pani dyrektor p. Alicja Michalczyk powitała wszystkich zebranych. Krótkie wystąpienie nawiązywało do wydarzeń związanych z 100-tną rocznicą odzyskania niepodległości. Następnie rozpoczęła się inscenizacja pod tytułem „Niepodległość znaczy Wolność”, przygotowaną przez p. Elwirę Antosiewicz-Osińską, p. Agatę Piesio, p. Ewę Szwed, p. Sylwię Szulc.

Młodzież recytowała utwory poetyckie, wspólnie zaśpiewano także znane pieśni patriotyczne. Atrakcją było solowe wystąpienie Bartłomieja Gąski z klasy VIII w grze na trąbce. Bartek zagrał „O mój rozmarynie” i „Przybyli ułani”.

Po tej części artystycznej rozległy się gromkie brawa. Następnie zabrała głos p. Wójt, która podziękowała za zaproszenie i ze wzruszeniem przekazała wyrazy wdzięczności uczniom i nauczycielom.

Kolejnym punktem spotkania były konkursy – plastyczny (klasy młodsze), wiedzy o Polsce ( klasa IV i V) oraz życzenia (na kartonowych sercach) dla Niepodległej, które pisali uczniowie starszych  klas, nauczyciele oraz wszyscy goście.

Ostatnią atrakcją, która ma być trwałą pamiątką z tych uroczystości patriotycznych, było zasadzenie 11 drzewek (tui) na terenie placu szkolnego.

Na zakończenie spotkania w radosnej atmosferze wspólnie zaśpiewano piosenkę „Kocham Cię Polsko!”

(oprac. Alicja Michalczyk)

 

map

Urząd Gminy Parysów

Adres

ul. Kościuszki 28
08-441 Parysów

NIP

826-20-64-241

REGON

711582339

GODZINY PRACY

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

Poprawny CSS!