[email protected] 25 685-53-19 Pon - Pt 7:00 - 15:00
Baner Unia Europejska
Oficjalny serwis Gminy Parysów ul. Kościuszki 28, 08-441 Parysów, mazowieckie
Uczniowie z wizytą w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
10 marca 2020

Dnia 4 marca 2020 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Starogrodzkiej  wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Warszawy.

Zaczęliśmy od kina, obejrzeliśmy film pt. „Tajni i fajni”. Następnie odwiedziliśmy Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Przy budynku Kancelarii Premiera Rady Ministrów dzieci zobaczyły żołnierzy chroniących KPRM – podziwiały umundurowanie oraz sposób pełnienia służby.  Przedstawiliśmy panom żołnierzom listę uczestników wycieczki, a następnie każde po kolei musiało przejść przez bramkę, która miała wykryć, czy nie wchodzimy z jakimiś niebezpiecznymi rzeczami na teren Kancelarii Premiera Rady Ministrów.

Zaraz po wejściu do budynku spotkaliśmy Panią Elżbietę Woźniak-Sionek, która nas serdecznie przywitała, a my podziękowaliśmy za zaproszenie.

Zanim z Panią przewodniczką rozpoczęliśmy zwiedzanie, ustaliliśmy wcześniej zasady zachowania się w tak dostojnym miejscu, pamiętając, iż jest to również miejsce pracy wielu ludzi.

W czasie zwiedzania Pani przewodnik opowiadała dzieciom dużo o historii Polski, walkach o wolność ojczyzny i codziennej pracy dla jej dobra. Dzieci zobaczyły najważniejsze pomieszczenia w budynku: Salę im. Tadeusza Mazowieckiego ,Salę Kolumnową – Sala im. Anny Walentynowicz oraz Salę im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, w której obraduje Rada Ministrów.

Serdecznie podziękowaliśmy Pani Elżbiecie Woźniak-Sionek za zaproszenie i, że towarzyszyła nam w czasie wycieczki oraz  Pani przewodnik za oprowadzenie nas po obiekcie.

Na zakończenie wszyscy otrzymali drobne upominki. Była to bardzo ciekawa wycieczka.

map

Urząd Gminy Parysów

Adres

ul. Kościuszki 28
08-441 Parysów

NIP

826-20-64-241

REGON

711582339

GODZINY PRACY

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

Poprawny CSS!