[email protected] 25 685-53-19 Pon - Pt 7:00 - 15:00
Baner Unia Europejska
Oficjalny serwis Gminy Parysów ul. Kościuszki 28, 08-441 Parysów, mazowieckie
Turniej Orlika o Puchar Premiera RP
7 stycznia 2019

We wrześniu  na boisku sportowym Orlik w Parysowie  rozegrane zostały gminne eliminacje do V I  Turnieju Orlika o Puchar Premiera. W turnieju chłopców 12-13 lat na poziomie gminy rywalizowały ze sobą drużyny:

KSO Orzełek 3:1 Piraci
Piraci 1:5 MKS Parysów
MKS Parysów 1:4 KSO Orzełek

Zwycięstwo odniosła drużyna: KSO Orzełek, opiekun: Mariusz Anczarski.

W eliminacjach wojewódzkich zagrały zwycięskie zespoły z turniejów na niżej wymienionych orlikach: Garwolin, Trojanów, Miastków Kościelny, Parysów, Żelechów. Gospodarzem był Orlik Miastków.

Rozgrywki Turnieju Orlika nie były pozbawione żarliwej rywalizacji. Walka o pierwsze miejsce była bardzo zacięta. Chłopcy w wieku od dwunastu do trzynastu lat pokazali, co znaczy naprawdę pasjonować się piłką nożną. Do awansu Orzełkowi zabrakło tylko odrobiny szczęścia.

Turniej ten to jeden z największych wydarzeń piłkarskich dla dzieci i młodzieży w Polsce. Jego celem jest promowanie sportowej rywalizacji w duchu fair play, a także aktywizacja społeczności lokalnej. Uczestnicy zawodów, otrzymali pamiątkowe koszulki, dyplomy i nagrody.

Na finał ogólnopolski, który  rozegrany został w dnia 17 października 2015 w Warszawie pojechaliśmy jako kibice. Uroczystego otwarcia finału dokonała P. Ewa Kopacz, która witając młodych zawodników dodała, że „wśród młodych piłkarzy jest na pewno niejeden następca Lewandowskiego”, a potem kibicowała wraz dziećmi, podpisywała koszulki oraz udzielała wywiadów.  W przerwach meczów odbywały się konkursy z udziałem widzów i sportowców, pokazy free style oraz mecz pokazowy siatko – nogi w wykonaniu reprezentantów  Polski.

Można było korzystać z wielu przygotowanych atrakcji, min. stref kibica, stanowisk sportowych, gdzie można było zdobyć cenne autografy. Około godz. 17 rozpoczął się koncert MARGARET, po którym nastąpiło wręczenie nagród dla najlepszych.

Był to bardzo udany dzień dla naszych młodych sportowców, bogaty w emocje i piękne chwile.

Organizatorami turnieju w Parysowie był P. Mariusz Anczarski oraz Gminna Komisja d/s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Parysowie.

Opracowała Edyta Brzezek

 

map

Urząd Gminy Parysów

Adres

ul. Kościuszki 28
08-441 Parysów

NIP

826-20-64-241

REGON

711582339

GODZINY PRACY

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

Poprawny CSS!