[email protected] 25 685-53-19 Pon - Pt 7:00 - 15:00
Baner Unia Europejska
Oficjalny serwis Gminy Parysów ul. Kościuszki 28, 08-441 Parysów, mazowieckie
SZKOLNY DZIEŃ RODZINY
7 stycznia 2019

Dnia 1 czerwca 2017 roku w Szkole Podstawowej w Woli Starogrodzkiej odbyła się uroczystość – Szkolny Dzień Rodziny. Rozpoczęła ją Pani Dyrektor Alicja Michalczyk, składając serdeczne życzenia dzieciom z okazji ich święta. Nie zabrakło także ciepłych słów skierowanych do Rodziców z okazji Dnia Matki i Ojca.

Kolejnym punktem było przedstawienie przygotowane przez uczniów kl. IV pod opieką Pani Elwiry Antosiewicz-Osińskiej pt. ,,SĄD NAD KSIĄŻKĄ’’. Przedmiotem rozprawy sądowej było, czy książka powinna istnieć we współczesnym świecie. Uczniowie, podzieleni na dwa przeciwstawne obozy, próbowali udowodnić swoje racje. Ostateczną decyzję po wysłuchaniu wszystkich świadków i mów końcowych, podjął sędzia, ogłaszając, że książka może współistnieć z innymi środkami przekazu. Główne motto przedstawienia: ,,KSIĄŻKA TO MISTRZ, CO DARMO NAUKI UDZIELA, KTO JĄ LUBI DORADCĘ MA I PRZYJACIELA’’.

Następnie wystąpili uczniowie kl. I-III ze swoim programem artystycznym. W recytowanych wierszach i śpiewanych piosenkach wyrażali swoją wdzięczność Rodzicom za miłość, trud i wychowanie. Śpiewali m.in. ,,BO RODZINA-TO RODZINA DOBRZE RAZEM SIĄŚĆ ZA STOŁEM I ZWYCZAJNIE SIĘ PODZIELIĆ, I UŚMIECHEM I ROSOŁEM’’. Uczniów przygotowywali wychowawcy: Kl. I – Pani Urszula Poszytek KL. II – Pani Jolanta Zawadka Kl. III – Pani Lucyna Przasnek.

Dalsza część uroczystości odbyła się już na boisku szkolnym. Uczniowie zostali podzieleni na dwie kategorie: Kl. I-III z wychowawcami Kl. IV-VI z Panem Ireneuszem Robakowskim. Rozpoczęły się rozgrywki sportowe, podczas których dzieci przeżywały wiele emocji. Na koniec starsi uczniowie zagrali mecz piłki nożnej.

Następnie Rada Rodziców pod kierunkiem przewodniczącej Pani Anny Sadowskiej przygotowała uczniom ognisko z kiełbaskami oraz słodycze (batony, napoje, lody). Radości było co nie miara, ale to jeszcze nie koniec. Syte i zadowolone dzieci udały się na salę gimnastyczną. Tam czekała na nie kolejna niespodzianka finansowana przez Radę Rodziców. Odbył się pokaz z ciekłym azotem pt. ,,CHEMICZNE CZARY MARY’’. Niesamowite, niezwykłe eksperymenty chemiczne oparte na wiedzy bardzo zainteresowały wszystkich zebranych. Dymiło, wrzało, bulgotało, powstały efektowne pokazy również z udziałem naszych uczniów. Były one już ostatnim punktem naszej uroczystości, która zakończyła się około godz. 14:00.

map

Urząd Gminy Parysów

Adres

ul. Kościuszki 28
08-441 Parysów

NIP

826-20-64-241

REGON

711582339

GODZINY PRACY

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

Poprawny CSS!