[email protected] 25 685-53-19 Pon - Pt 7:00 - 15:00
Baner Unia Europejska
Oficjalny serwis Gminy Parysów ul. Kościuszki 28, 08-441 Parysów, mazowieckie
SZKOLNA UROCZYSTOŚĆ W WOLI STAROGRODZKIEJ – DZIEŃ BABCI I DZIADKA – 21.01.2020r.
3 lutego 2020

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim  dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów wzruszeń, łez i radości. W tym dniu babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Szanuje się ich za cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć, miłość i ogromne doświadczenie życiowe .

Dnia 21.01.2020r. o godz. 10.00 w Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Starogrodzkiej rozpoczęła się uroczystość z okazji DNIA BABCI I DZIADKA połączona z wizytą św. Mikołaja. 

Na wstępie pani dyrektor Alicja Michalczyk  przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami wygłaszając krótkie przemówienie. Złożyła życzenia przybyłym gościom  w imieniu swoim, pracowników i dzieci . Następnie głos zabrała pani  Bogumiła Nowosielska zastępca Wójta Gminy Parysów oraz ks.kanonik Włodzimierz Tendorf proboszcz naszej parafii.

Sala gimnastyczna pękała w szwach, z radością wnuczęta odszukały wzrokiem swoich dziadków, stwierdzając stuprocentową frekwencję.

 W takiej wspaniałej atmosferze rozpoczęła się część artystyczna. Na początku wystąpiły przedszkolaki z repertuarem taneczno-teatralnym  pod tytułem

„HISTORIA POZNANIA BABCI I DZIADKA”. Wzruszeni dziadkowie słuchali piosenek z lat swojej młodości.Małych aktorów przygotowały  p.Urszula Poszytek,p.Paulina Kowalska, p.Małgorzata Kowalska.

Następnym punktem części artystycznej był występ uczniów z klas I-IV. Przedstawili oni inscenizację wiersza Juliana Tuwima  pt.,, RZEPKA”. Fragmenty wiersza przeplatane były piosenkami w różnorodnych stylach muzycznych. Do wspólnej zabawy dołączyła p. dyrektor, p. Bogumiła Nowosielska i nauczyciele. Nad występującymi uczniami pieczę sprawowały: p.Lucyna Przasnek, p.Jolanta Zawadka i p. Sylwia Szulc.

Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki. Uwagę przyciągały ciekawe stroje, charakteryzacja oraz okolicznościowa dekoracja sali.

W tej ciepłej i rodzinnej atmosferze dzieci oczekiwały jeszcze jednego gościa. Na salę wkroczył św. Mikołaj  z   workami pełnymi prezentów, które ufundowali wójt gminy Parysów oraz Rodzice.

Ostatnim punktem uroczystości był słodki poczęstunek, pyszne domowe ciasta, kawa ,herbata dla wszystkich zebranych gości. Zatroszczyła się o to Rada Rodziców na czele z przewodniczącą p.Kingą Kowalską. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Zaproszeni goście opuszczali naszą szkołę z wielkim zadowoleniem i serdecznymi podziękowaniami za wszystko.

map

Urząd Gminy Parysów

Adres

ul. Kościuszki 28
08-441 Parysów

NIP

826-20-64-241

REGON

711582339

GODZINY PRACY

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

Poprawny CSS!