[email protected] 25 685-53-19 Pon - Pt 7:00 - 15:00
Baner Unia Europejska
Oficjalny serwis Gminy Parysów ul. Kościuszki 28, 08-441 Parysów, mazowieckie
Pełna miska dla schroniska, czyli pomóż bezdomniakom przetrwać zimę
4 grudnia 2023

Nadchodzi zima, a wraz z nią mrozy. To najcięższy czas dla schronisk, w których mieszkają porzucone i skrzywdzone zwierzęta. One nie poproszą o pomoc, będą cierpiały w milczeniu. Te zwierzęta  pokładają nadzieję w ludziach, wciąż czekają na miłość człowieka. 

Zwierzęta to przyjaciele człowieka – są wierne, lojalne, wytrwałe. My, żołnierze, cenimy te cechy, mamy w swoich szeregach psich współtowarzyszy. Psy w służbie wojskowej bardzo często wykonują zadania niebezpieczne i w trudnych warunkach, dbając o zdrowie i życie swoich dwunożnych towarzyszy – żołnierzy. Więzi i relacje między żołnierzem – przewodnikiem, a jego czworonożnym podopiecznym są bardzo mocne, a pies wykonujący swoją misję może liczyć na opiekę i wsparcie na najwyższym poziomie – zarówno będąc na służbie, jak i poza nią. 

Niestety, nie wszystkie zwierzęta mają tyle szczęścia ile czworonożni bracia w służbie wojskowej.  

Dlatego chcemy pomóc schroniskom borykającym się z wielkimi potrzebami i apelujemy byście się państwo przyłączyli do naszej akcji. Pomóżcie bezdomniaczkom przeżyć zimę przynosząc do naszych siedzib rzeczy, które pomogą przetrwać ten niekorzystny czas. 

Nasza akcja ukierunkowana na zbiórkę karmy, kocy i ręczników dla schronisk potrwa do 15. grudnia. Już za parę dni Mikołajki – zachęcamy wszystkich aby w tym roku obdarowali ciepłym gestem nie tylko swoich najbliższych, ale też wsparli tych najsłabszych czworonogów.  

Bardzo ważne jest dla nas, oprócz samej zbiórki, fakt nagłośnienia tych potrzeb. Wierzymy że osoby odwiedzające nas w siedzibie ale i śledzące nasze media społecznościowe zainspirują się do wsparcia swoich lokalnych schronisk dla zwierząt w tym wymagającym dla bezbronnych zwierzaków czasie.

Na prośbę Wojskowego Centrum Rekrutacji w Garwolinie zachęcamy Mieszkańców Gminy Parysów do wzięcia udziału w akcji „Pełna miska dla schroniska”.

Do 15 grudnia zbieramy w Urzędzie Gminy w Parysowie:

• karmę (suchą i mokrą),

• koce (nowe lub czyste używane)

• ręczniki (nowe lub czyste używane)

Karmę prosimy przynosić do Sekretariatu Urzędu Gminy w Parysowie. Po zakończeniu akcji karma zostanie przekazana do Wojskowego Centrum Rekrutacji, a następnie do schronisk.

map

Urząd Gminy Parysów

Adres

ul. Kościuszki 28
08-441 Parysów

NIP

826-20-64-241

REGON

711582339

GODZINY PRACY

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

Poprawny CSS!