[email protected] 25 685-53-19 Pon - Pt 7:00 - 15:00
Baner Unia Europejska
Oficjalny serwis Gminy Parysów ul. Kościuszki 28, 08-441 Parysów, mazowieckie
Obchody związane z 228 rocznicą Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Gminie Parysów
7 maja 2019

Obchody związane z 228 rocznicą Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Gminie Parysów rozpoczęły się Mszą Świętą sprawowaną w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Parysowie, której przewodniczył ks. Kanonik Włodzimierz Tendorf – proboszcz parafii.

Po Mszy Świętej uczestnicy uroczystości i poczty sztandarowe zgromadzili się pod obeliskiem Armii Krajowej, aby wspólnie pomodlić się za Ojczyznę i złożyć ku czci poległych kwiaty.
Dalsza część obchodów odbyła się w sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Parysowie. Rozpoczęła je wierszem Władysława Bełzy pt. „Kto ty jesteś…” i słowami: „ Mądry władca swój lud wychowa, a rządy rozumnego będą odznaczały się ładem. Jaki władca ludu, tacy i jego ministrowie. Jaki zwierzchnik miasta, tacy i wszyscy jego mieszkańcy. Król bez wykształcenia zgubi swój lud, a dzięki rozsądkowi władców zaludni się miasto” (Syr 10, 1-3) pani Katarzyna Nomirska – dyrektor Biblioteki. Następnie Wójt Gminy Parysów Bożena Kwiatkowska wygłosiła okolicznościowe przemówienie.

Dalszą część uroczystości uświetniła akademia patriotyczna w wykonaniu uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Starogrodzkiej wyreżyserowaną przez panie: Lucynę Przasnek, Jolantę Zawadka i Urszulę Poszytek w oprawie muzycznej i scenografii przygotowanej pod kierunkiem pani Sylwii Szulc. Przepiękny śpiew Hymnu, pieśni patriotycznych i piosenek o Polsce przez dzieci wzbudził niemały zachwyt i podziw wśród publiczności. Nie zabrakło również podziękowań skierowanych do młodych artystów przez Panią Wójt Bożenę Kwiatkowską i Elżbietę Woźniak Sionek – Asystenta Dyrektora Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Dziękujemy wszystkim za udział w obchodach 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja i wszelką pomoc w ich organizacji.

map

Urząd Gminy Parysów

Adres

ul. Kościuszki 28
08-441 Parysów

NIP

826-20-64-241

REGON

711582339

GODZINY PRACY

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

Poprawny CSS!