[email protected] 25 685-53-19 Pon - Pt 7:00 - 15:00
Baner Unia Europejska
Oficjalny serwis Gminy Parysów ul. Kościuszki 28, 08-441 Parysów, mazowieckie
OBCHODY 104. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOSCI W GMINIE PARYSÓW
14 listopada 2022

Narodowe Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt dla Polaków. Przypomina ono o przełomowych dla Polski i Europy wydarzeniach oraz setkach odważnych ludzi, którym przyświecał jeden cel – wolna Polska. W dniu 11 listopada 2022 roku, w 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, odbyły się w Parysowie uroczystości związane z obchodami tego święta. Rozpoczęły się o godz. 10.00 uroczystą mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Parysowie. Homilię wygłosił Ksiądz Kanonik Włodzimierz Tendorf – Proboszcz Parafii. Po mszy uczestnicy uroczystości przeszli pod obelisk Armii Krajowej, gdzie po wspólnej modlitwie delegacje władz samorządowych, szkół i harcerzy złożyły pod pomnikiem wieńce i znicze oraz delegacja Komitetu PiS Gminy Parysów, która złożyła kwiaty w imieniu komitetu i Pani Teresy Wargockiej Posłanki na Sejm RP.

Dalsza część obchodów miała miejsce w Gminnej Bibliotece Publicznej w Parysowie. Dyrektor Katarzyna Nomirska powitała przybyłych gości i rozpoczęła uroczystość, po czym Wójt Gminy Parysów Bożena Kwiatkowska wygłosiła przemówienie okolicznościowe. Następnie uczniowie klasy IIa Szkoły Podstawowej w Parysowie wykonali taniec, który przedstawiał wydarzenia historyczne związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Młodzież z klasy VIIIb recytowała patriotyczne wiersze. Na zakończenie wspólnie odśpiewano piosenkę pt. „Wszyscy Polacy to jedna rodzina”, która wprawiła zgromadzonych w radosny nastrój. 

Po zakończeniu akademii Wójt Gminy Bożena Kwiatkowska wyraziła zachwyt nad przedstawioną akademią, pogratulowała młodzieży wspaniałego wykonania, a nauczycielom oraz rodzicom złożyła podziękowania za krzewienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy historycznej oraz postaw patriotycznych.

map

Urząd Gminy Parysów

Adres

ul. Kościuszki 28
08-441 Parysów

NIP

826-20-64-241

REGON

711582339

GODZINY PRACY

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

Poprawny CSS!