[email protected] 25 685-53-19 Pon - Pt 7:00 - 15:00
Baner Unia Europejska
Oficjalny serwis Gminy Parysów ul. Kościuszki 28, 08-441 Parysów, mazowieckie
OBCHODY 101 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI W GMINIE PARYSÓW
12 listopada 2019

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Parysowie rozpoczęła Msza Św. w kościele parafialnym odprawiona w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie. Homilię wygłosił Ksiądz Kanonik Włodzimierz Tendorf – Proboszcz Parafii.

Po Mszy Św. uczestnicy uroczystości zgromadzili się pod pomnikiem Armii Krajowej, aby wspólnie pomodlić się za Ojczyznę. Następnie delegacje władz samorządowych, szkół, partii politycznej PIS oraz harcerzy złożyły pod pomnikiem wieńce i znicze.

W sali Gminnej Biblioteki Publicznej w Parysowie odbyła się dalsza część obchodów. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego Pani Dyrektor Katarzyna Nomirska powitała gości i rozpoczęła uroczystość. Wójt Gminy Parysów Bożena Kwiatkowska wygłosiła okolicznościowe przemówienie, w którym przypomniała bolesne losy naszej Ojczyzny, wspomniała także o żołnierzach Armii Krajowej, których już nie ma pośród nas – mjr Edmundzie Muszyńskim i por. Mieczysławie Frelku. Następnie uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Starogrodzkiej zaprezentowały montaż słowno-muzyczny pt. „W szczerym polu biały krzyż”. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i piosenek wprawiły wszystkich w radosny nastrój.

Po zakończeniu akademii Wójt Gminy Parysów Bożena Kwiatkowska podziękowała i pogratulowała młodzieży i nauczycielom pięknej akademii i patriotycznej postawy. Głos zabrała także Pani Elżbieta Woźniak-Sionek Asystent Dyrektora Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która także wyraziła swój zachwyt nad przedstawioną akademią i wygłosiła okolicznościowe przemówienie.

map

Urząd Gminy Parysów

Adres

ul. Kościuszki 28
08-441 Parysów

NIP

826-20-64-241

REGON

711582339

GODZINY PRACY

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

Poprawny CSS!