[email protected] 25 685-53-19 Pon - Pt 7:00 - 15:00
Baner Unia Europejska
Oficjalny serwis Gminy Parysów ul. Kościuszki 28, 08-441 Parysów, mazowieckie
Nowe zasady korzystania z Gminnej Biblioteki
30 czerwca 2020

DRODZY UŻYTKOWNICY!

Informujemy, że od 29 czerwca 2020 r. Biblioteka umożliwia korzystanie z czytelni, czytelni internetowej i wypożyczalni w trakcie trwania epidemii COVID-19 w Polsce. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim odwiedzającym, dlatego prosimy o zapoznanie się z poniższymi zasadami.

ZASADY KORZYSTANIA Z GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

W PARYSOWIE

Zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej odnoszącymi się do wznowienia działalności przez biblioteki publiczne oraz rekomendacjami odnoszącymi się do otwarcia czytelń, wytycznymi Ministerstwa Rozwoju oraz zawartych w komunikatach Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Parysowie będzie działała według następujących zasad:


  1. Biblioteka czynna będzie dla użytkowników w godz. 9:30 – 16:00.
  2. Przed wejściem do budynku Użytkownik ma obowiązek zasłonięcia nosa i ust (maseczka, chustka itp.).
  3. Po wejściu do budynku Użytkownik ma obowiązek zdezynfekowania rąk środkiem do dezynfekcji, który znajduje się na parterze w wyznaczonym miejscu po lewej stronie oraz na piętrze przed wypożyczalnią.
  4. Biblioteka przywraca możliwość korzystania z wolnego dostępu do zbiorów, katalogów kartkowych, pomieszczeń bibliotecznych, Internetu, usług drukowania, skanowania i kserowania oraz korzystania z sali widowiskowej i innych pomieszczeń.
  5. Zasady korzystania z sali widowiskowej i innych pomieszczeń reguluje odrębne Zarządzenie.
  6. Biblioteka przywraca możliwość korzystania z tablicy interaktywnej bez funkcji dotykowej.
  7. Z wypożyczalni i czytelni może korzystać maksymalnie 6 osób z zachowaniem dystansu społecznego we wszystkich przestrzeniach publicznych biblioteki (min. 1,5 metra) nie wliczając pracowników i obsługi (2 osoby w wypożyczalni, 2 osoby w czytelni, 2 osoby w czytelni internetowej).
  8. Z sali interaktywnej mogą korzystać maksymalnie 2 osoby (nie wliczając pracowników i obsługi).
  9. Punkt wypożyczeń zabezpieczony jest osłoną z pleksi.
  10. Przywraca się możliwość organizowania prób i ćwiczeń związanych z przygotowaniem wydarzeń przez m.in. instytucje kultury.
  11. Przywraca się możliwość prowadzenia zajęć artystycznych z zakresu edukacji artystycznej i kulturowej w otwartych przestrzeniach oraz w obiektach zamkniętych zgodnie z wytycznymi MKiDN.
  12. Należy zgłaszać wizyty w bibliotece telefonicznie pod numerem tel. (25)685-53-66, aby uniknąć kolejek i oczekiwania na zewnątrz budynku biblioteki.
  13. Zalecamy wcześniejsze przygotowanie listy tytułów, które chcemy wypożyczyć, np. wyszukując interesujące nas zbiory w Katalogu Centralnym Bibliotek Mazowsza dostępnym na stronie: http://wodnik.biblpubl.waw.pl/V?RN=171616865 /Na stronie wybieramy powiat garwoliński i wpisujemy w wyszukiwarce interesujący nas tytuł. Następnie wybieramy szukaj. Pojawia się lista bibliotek, w której dana książka jest dostępna/. Tak sporządzoną listę możemy: spisać na kartce i przedłożyć w bibliotece, zamówić wybrane pozycje telefonicznie (25)685-53-66.
  14. Przyniesione książki Użytkownik zostawia w specjalnie wyznaczonym miejscu. Oddane książki/zbiory „wędrują” do 7-dniowej kwarantanny. Po 7 dniach zostają włączone do księgozbioru.
  15. Książki/zbiory, które są udostępniane na miejscu nie podlegają kwarantannie.
  16. Bibliotekarze stosują środki ochrony osobistej.
  17. Utrzymuje się 15-30 minutowe przerwy w obsłudze Użytkowników. Powyższe działanie związane jest z zapewnieniem bezpieczeństwa sanitarnego.
map

Urząd Gminy Parysów

Adres

ul. Kościuszki 28
08-441 Parysów

NIP

826-20-64-241

REGON

711582339

GODZINY PRACY

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

Poprawny CSS!