[email protected] 25 685-53-19 Pon - Pt 7:00 - 15:00
Baner Unia Europejska
Oficjalny serwis Gminy Parysów ul. Kościuszki 28, 08-441 Parysów, mazowieckie
NOWE ZASADY KORZYSTANIA Z GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W PARYSOWIE
15 maja 2020

Informujemy, że od 18 maja 2020 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Parysowie będzie czynna dla Użytkowników od poniedziałku do piątku w godz. 9:30-16:00.Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim odwiedzającym, dlatego prosimy o zapoznanie się z poniższymi zasadami korzystania z naszych zbiorów.

NOWE ZASADY KORZYSTANIA

Z GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W PARYSOWIE

Zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej odnoszącymi się do wznowienia działalności przez biblioteki publiczne, wytycznymi Ministerstwa Rozwoju w konsultacji z GIS z dnia 28 kwietnia 2020 r. oraz zawartych w komunikacie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Parysowie będzie działała według następujących zasad:

 1. Przed wejściem do budynku Użytkownik ma obowiązek zasłonięcia nosa i ust (maseczka, chustka itp.).
 2. Po wejściu do budynku Użytkownik ma obowiązek zdezynfekowania rąk środkiem do dezynfekcji, który znajduje się na parterze w wyznaczonym miejscu po lewej stronie oraz na piętrze przed punktem wypożyczeń.
 3. W punkcie wypożyczeń na piętrze może przebywać tylko jedna osoba, która jest aktualnie obsługiwana. W przypadku kolejki, pozostali Użytkownicy, czekają na zewnątrz punktu wypożyczeń zachowując bezpieczny odstęp między sobą (min. 1,5 metra).
 4. Punkt wypożyczeń zabezpieczony jest osłoną z pleksi.
 5. Biblioteka czynna będzie dla Użytkowników w godz. 9:30 – 16:00.
 6. Użytkownicy do odwołania nie mają możliwości korzystania z wolnego dostępu do zbiorów, katalogów kartkowych, pomieszczeń bibliotecznych, Internetu, usług drukowania, skanowania i kserowania, urządzeń aktywowanych dotykiem (tablica interaktywna) oraz korzystania z sali widowiskowej.
 7. Książki podaje bibliotekarz.
 8. Należy zgłaszać wizyty w bibliotece telefonicznie pod numerem tel. (25)685-53-66, aby uniknąć kolejek i oczekiwania na zewnątrz budynku biblioteki.
 9. Zalecamy wcześniejsze przygotowanie listy tytułów, które chcemy wypożyczyć, np. dzwoniąc do biblioteki, aby uzyskać informacje o książce i jej dostępności lub wyszukując interesujące nas zbiory w Katalogu Centralnym Bibliotek Mazowsza dostępnym na stronie: http://wodnik.biblpubl.waw.pl/V?RN=171616865

Na stronie wybieramy powiat garwoliński i wpisujemy w wyszukiwarce interesujący nas tytuł. Następnie wybieramy szukaj. Pojawia się lista bibliotek, w której dana książka jest dostępna/. Tak sporządzoną listę możemy:

– spisać na kartce i przedłożyć w bibliotece,

– zamówić wybrane pozycje telefonicznie (25) 685-53-66.

 1. Przyniesione książki Użytkownik pakuje do jednorazowej torby i zostawia w specjalnie wyznaczonym miejscu. Jednorazowe torby nie będą podlegały zwrotowi. Oddane książki/zbiory „wędrują” do 7-dniowej kwarantanny! Po 7 dniach zostaną włączone do księgozbioru.
 2. Bibliotekarze obowiązkowo stosują środki ochrony osobistej.
 3. Wprowadzone zostają 15-30 minutowe przerwy w obsłudze Użytkowników. Powyższe działanie związane jest zapewnieniem bezpieczeństwa sanitarnego.
map

Urząd Gminy Parysów

Adres

ul. Kościuszki 28
08-441 Parysów

NIP

826-20-64-241

REGON

711582339

GODZINY PRACY

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

Poprawny CSS!