[email protected] 25 685-53-19 Pon - Pt 7:00 - 15:00
Baner Unia Europejska
Oficjalny serwis Gminy Parysów ul. Kościuszki 28, 08-441 Parysów, mazowieckie
Mikołajki w Gminnej Bibliotece Publicznej
9 grudnia 2022

Gminna Biblioteka Publiczna w Parysowie oraz Placówka Wsparcia Dziennego w Parysowie wraz ze współorganizatorem – Fundacją „Instytut Rzeczypospolitej Im. Pawła Włodkowica”, partnerem – Totalizatorem Sportowym oraz podmiotem finansującym – Ministrem Edukacji i Nauki, dnia 6 grudnia 2022 r., zorganizowały dla dzieci i młodzieży Mikołajki w sali widowiskowej Biblioteki w Parysowie. Spotkanie Mikołajkowe odbyło się w ramach realizacji projektu „Międzypokoleniowe Centra Edukacji”.

Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu i pomocy Pana Krystiana Jaworskiego – Prezesa Fundacji „Instytut Rzeczypospolitej im. Pawła Włodkowica” oraz przy czynnym udziale Pani Elżbiety Woźniak-Sionek, która jest koordynatorem ds. samorządowych w Fundacji.

Tego dnia uczestnicy zajęć mieli okazję przypomnieć sobie skąd wzięła się tradycja obchodzenia Mikołajek 6 grudnia.

Następnie odbyły się mini warsztaty plastyczne. Dzieci i młodzież wykonały zawieszki – Mikołaje, którymi została udekorowana choinka. Dużo radości sprawiła uczestnikom „jazda na sankach” po sali widowiskowej oraz „podróż pociągiem” w rytm muzyki.

Kolejnym punktem warsztatów był list do św. Mikołaja. Z pomocą Marcelinki dzieci wspólnie stworzyły listę marzeń i życzeń. Dowiedziały się również, że same mogą obdarowywać innych prezentami takimi jak: uśmiech, dobroć, życzliwość. Gdy list był gotowy nadeszła pora na wizytę Mikołaja. Mikołaj swoimi odwiedzinami wywołał dużo radości i obdarował każdego uczestnika słodkim upominkiem.

W dalszej części spotkania dzieci i młodzież wzięli udział w konkursie układania puzzli oraz śpiewaniu kolęd w wersji karaoke.

Ponadto podczas zajęć nie zabrakło miłej atmosfery, dobrego humoru i nastroju świątecznego, o który zadbał Zespół Placówki Wsparcia Dziennego na czele z Panią Małgorzatą Osiak i Zespół Gminnej Biblioteki Publicznej w Parysowie na czele z Katarzyną Nomirską.

Organizatorzy dziękują za współpracę i wsparcie finansowe Fundacji „Instytut Rzeczypospolitej im. Pawła Włodkowica” oraz wszystkim, którzy włączyli się w realizację wydarzenia.

map

Urząd Gminy Parysów

Adres

ul. Kościuszki 28
08-441 Parysów

NIP

826-20-64-241

REGON

711582339

GODZINY PRACY

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

Poprawny CSS!