[email protected] 25 685-53-19 Pon - Pt 7:00 - 15:00
Baner Unia Europejska
Oficjalny serwis Gminy Parysów ul. Kościuszki 28, 08-441 Parysów, mazowieckie
Komunikat z dnia 03.03.2022 r.
3 marca 2022

Solidaryzujemy się ze wszystkimi Ukraińcami, których dotknęła tragedia wojny. Na nas wszystkich spoczywa ogromna odpowiedzialność za ludzi, których świat z dnia na dzień legł w gruzach. W tych wyjątkowych okolicznościach osoby prywatne, organizacje pozarządowe, samorządy i instytucje państwowe łączą siły w pomocy poszkodowanym. Nasza pomoc płynie wielotorowo. Najważniejsze jednak, by była to pomoc zorganizowana i żeby każdy wiedział gdzie jej szukać!

Sytuacja jest dynamiczna, ale zachowując spokój i korzystając ze sprawdzonych informacji łatwiej rozwiązać nawet najtrudniejsze sprawy.

Apelujemy do wszystkich, którzy pomagają o posiłkowanie się informacjami, które są zamieszczane na stronach:

Ważne! Za organizację miejsc pobytu dla uchodźców na terenie województwa mazowieckiego odpowiada Wojewoda. Wojewoda  zapewnia systemowe rozwiązania, które dają solidne zaplecze pomocy dla uchodźców, w tym zapewnienie noclegu i podstawowych potrzeb bytowych. Informacje o organizacji miejsc pobytu dla uchodźców można uzyskać pod całodobową infolinią 987 a także pisząc na adres [email protected]

Ważne! Mieszkańcy Gminy Parysów decydujący się na przyjęcie uchodźców z Ukrainy ponoszą pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo tych osób na czas nieokreślony oraz biorą na siebie wszelkie koszty utrzymania osób. Na tę chwilę finansowanie ze środków publicznych mają zapewnione tylko i wyłącznie zorganizowane miejsca pobytu zaakceptowane przez Wojewodę.

Wszyscy mieszkańcy Gminy Parysów, którzy już udzielili wsparcia poprzez przyjęcie obywateli Ukrainy do swoich domów proszeni są o zgłoszenie tego faktu do Urzędu Gminy osobiście, pod numerem telefonu 514 027 497, mailowo [email protected]. Działanie ma na celu stworzenie ewidencji określającej ilość napływających uchodźców oraz w celu ustalenia konieczności udzielenia ewentualnej pomocy w ramach kompetencji samorządu. Doceniamy Państwa wysiłki i zaangażowanie zwłaszcza, że  na chwilę obecną nie ma żadnej gwarancji, że zostaną Państwu zwrócone jakiekolwiek poniesione koszty

Dziękujemy za inicjatywy oddolne mieszkańców organizujących zbiórki materiałów pierwszej potrzeby. Prosimy, aby były one organizowane na zapotrzebowanie konkretnych instytucji lub organizacji.

Ważne!

Apelujemy do mieszkańców o zachowanie czujności, ponieważ w zaistniałej sytuacji może dochodzić do nadużyć, które pod pretekstem wsparcia dla obywateli Ukrainy stanowią działania mające na celu uzyskanie korzyści majątkowych.

Odruchy serca są bardzo ważne i bardzo potrzebne i za nie wszystkie gorąco dziękujemy, ale powinny być one dobrze przemyślane. Bierzemy gigantyczną odpowiedzialność za los drugiego człowieka. Mamy nadzieję, że razem zdamy ten egzamin.

map

Urząd Gminy Parysów

Adres

ul. Kościuszki 28
08-441 Parysów

NIP

826-20-64-241

REGON

711582339

GODZINY PRACY

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

Poprawny CSS!