[email protected] 25 685-53-19 Pon - Pt 7:00 - 15:00
Baner Unia Europejska
Oficjalny serwis Gminy Parysów ul. Kościuszki 28, 08-441 Parysów, mazowieckie
Jubileusz Złotych i Diamentowych Godów
7 stycznia 2019

W dniu 11 października 2018 roku obchodzony był w naszej gminie Jubileusz Złotych i Diamentowych Godów. Jest to wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50-ciu i 60-ciu latach wspólnego pożycia małżeńskiego.

Jubileuszowa uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w kościele parafialnym w Parysowie w intencji Szanownych Jubilatów, gromadząc rodzinę, przedstawicieli Samorządu Gminnego oraz mieszkańców. Jubileusz Złotych i Diamentowych Godów miał bardzo podniosły charakter. W imieniu parafii ks. kan. Włodzimierz Tendorf złożył jubilatom serdeczne życzenia. Następnie jubilaci zostali zaproszeni do Gminnej Biblioteki Publicznej w Parysowie, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Kilka ciepłych słów skierowała do jubilatów Pani Wójt Bożena Kwiatkowska.

„Szanowni Jubilaci! Złote i Diamentowe Gody to okrągła, rocznica wspólnego pożycia małżeńskiego, którą nie każde małżeństwo może się poszczycić. Wasza małżeńska codzienność, pracowitość, trud i poświęcenie stają się sprawą wagi państwowej. Za to wszystko Drodzy Jubilaci przyznane zostały Wam przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

Przed wieloma laty przyrzekaliście sobie wzajemnie, że uczynicie wszystko, aby Wasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe. Przyrzeczenia dotrzymaliście, czego dowodem jest dzisiejsza uroczystość. Było na pewno w ciągu tych długich lat wiele dni radosnych i pięknych. Były również dni smutne i przykre. Wszystkie te przeżycia – radości i smutki, troski i obowiązki związały Was jeszcze bardziej. Teraz możecie podsumować swoje długoletnie wysiłki i stwierdzić, że nie poszły one na marne, że daliście z siebie wiele rodzinie, państwu i społeczeństwu wychowując swoje dzieci, wnuki, a może nawet prawnuki na pociechę dla siebie i wiernych obywateli naszej Ojczyzny.

Te wspólnie przeżyte ponad 50 i 60 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego. To również wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie.

Nie każdemu było dane obchodzić Złote i Diamentowe Gody. Jednym nie dopisało zdrowie, innym zabrakło cierpliwości, a może bardziej miłości. Przeżyć tyle lat ze sobą mogą tylko Ci, którzy naprawdę się kochają i szanują.

Życzę wam drodzy Jubilaci jeszcze wielu długich lat życia w zdrowiu i pomyślności. Patrząc na was po tylu latach wspólnego życia, każdy zapewne chciałby dożyć tej pięknej rocznicy. Cieszę się razem z wami waszym szczęściem. Życzę wam wszystkiego najlepszego i jeszcze wielu takich jubileuszy.”

Aktu dekoracji dokonała Wójt Gminy Pani Bożena Kwiatkowska, ks. kan. Włodzimierz Tendorf, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Pan Jan Zawadka.

Po oficjalnej ceremonii dostojni jubilaci zostali zaproszeni na część artystyczną w wykonaniu uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Parysowie.

W tym roku świętowaliśmy jubileusz 19 par.

 1. Krystyna i Stanisław Laskowscy– obchodzą 60 rocznicę ślubu
 2. Stanisława i Bernard Całka– obchodzą 60 rocznicę ślubu
 3. Anna i Jan Bogusz– obchodzą 60 rocznicę ślubu
 4. Janina i Jan Łubian – obchodzą 61 rocznicę ślubu
 5. Stanisława i Henryk Mazek – obchodzą 61 rocznicę ślubu
 6. Kazimiera i Stanisław Bajera – obchodzą 51 rocznicę ślubu
 7. Marianna i Jan Barcikowscy  – obchodzą 50 rocznicę ślubu
 8. Albina i Jan Całka – obchodzą 50 rocznicę ślubu
 9. Regina i Mikołaj Jagła – obchodzą 51 rocznicę ślubu
 10.   Alina i Wacław Kałasa – obchodzą 51 rocznicę ślubu
 11. Jadwiga i Stefan Kielak – obchodzą 50 rocznicę ślubu
 12. Stanisława i Wiesław Metera – obchodzą 50 rocznicę ślubu
 13. Anna i Jan Nowakowscy – obchodzą 51 rocznicę ślubu
 14. Teresa i Ryszard Oskroba – obchodzą 50 rocznicę ślubu
 15. Janina i Władysław Piłka – obchodzą 50 rocznicę ślubu
 16. Elżbieta i Tadeusz Pułtorak – obchodzą 50 rocznicę ślubu
 17. Helena i Witold Stachowscy – obchodzą 51 rocznicę ślubu
 18. Krystyna i Eugeniusz Śledź  – obchodzą 50 rocznicę ślubu
 19. Jadwiga i Wiktor Tobiasz – obchodzą 50 rocznicę ślubu

​W uroczystości oprócz szanownych jubilatów udział wzięli m.in. Wójt Gminy Bożena Kwiatkowska, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Ponceleusz, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Jan Zawadka, Skarbnik Gminy Elżbieta Mucha, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Parysowie Katarzyna Nomirska, ks. kan. Włodzimierz Tendorf, ks. Grzegorz Bochiński i ks. Piotr Łyczewski, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Parysowie Irena Mazur i wicedyrektor Małgorzata Borkowska-Całka oraz uczniowie.  

Po części oficjalnej Dostojni jubilaci zostali zaproszeni do wspólnego zdjęcia. Na scenie wystąpiła młodzież z Zespołu Placówek Oświatowych w Parysowie z programem artystycznym „Biesiada weselna”

 Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze: wspólny poczęstunek oraz miła chwila wspomnień, odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, odśpiewanie gromkiego „Sto lat”.  Były gratulacje, medale, upominek w postaci obrazu Matki Bożej Parysowskiej, publikacja książkowa o Janie Pawle II, pamiątkowe dyplomy, róże, życzenia oraz tort i tradycyjna lampka szampana.

 

map

Urząd Gminy Parysów

Adres

ul. Kościuszki 28
08-441 Parysów

NIP

826-20-64-241

REGON

711582339

GODZINY PRACY

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

Poprawny CSS!