[email protected] 25 685-53-19 Pon - Pt 7:00 - 15:00
Baner Unia Europejska
Oficjalny serwis Gminy Parysów ul. Kościuszki 28, 08-441 Parysów, mazowieckie
Jubileusz Złotych, Diamentowych i Żelaznych Godów
16 września 2022

W dniu 15 września 2022 roku obchodzony był w naszej gminie Jubileusz Złotych, Diamentowych i Żelaznych Godów. Jest to wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50-ciu, 60-ciu, 65-ciu latach wspólnego pożycia małżeńskiego.

Jubileuszowa uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w kościele parafialnym w Parysowie w intencji Szanownych Jubilatów, gromadząc rodzinę, przedstawicieli Samorządu Gminnego oraz mieszkańców. Jubileusz miał bardzo podniosły charakter.

W imieniu parafii ks. kan. Włodzimierz Tendorf złożył jubilatom serdeczne życzenia.

Następnie jubilaci zostali zaproszeni do Gminnej Biblioteki Publicznej w Parysowie, gdzie odbyły się dalsze uroczystości.

 Kilka ciepłych słów skierowała do jubilatów Pani Wójt Bożena Kwiatkowska.

 „Szanowni Jubilaci! Złote, Diamentowe i Żelazne Gody to okrągła, rocznica wspólnego pożycia małżeńskiego, którą nie każde małżeństwo może się poszczycić. Wasza małżeńska codzienność, pracowitość, trud i poświęcenie stają się sprawą wagi państwowej. Za to wszystko Drodzy Jubilaci przyznane zostały Wam przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medale za długoletnie pożycie małżeńskie”.

Aktu dekoracji dokonała Wójt Gminy Pani Bożena Kwiatkowska, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Grzegorz Woźniak,  ks. kan. Włodzimierz Tendorf, Przewodniczący Rady Gminy Pan Marek Bogusz.

W tym roku świętowaliśmy jubileusz 18 par.

50-lecie obchodzą:

 1. Albina i Zenon Baranowie
 2. Wiesława i Ryszard Basakowie
 3. Jadwiga i Stanisław Boguszowie
 4. Janina i Ryszard Forysiowie
 5. Natalia i Stanisław Jaworscy
 6. Marianna i Adam Jedynakowie
 7. Wanda i Jerzy Kierzkowscy
 8. Teresa i Jan Konstantowie
 9. Marta i Tadeusz Osiakowie
 10. Teresa i Ludwik Zającowie

Ponad 60-lat przeżyli ze sobą:

 1. Zofia i Andrzej Adamczykowie
 2. Marianna i Jerzy Chabrowscy
 3. Jadwiga i Marian Frelichowie
 4. Janina i Bolesław Barbarczykowie
 5. Leokadia i Paweł Dziugłowie
 6. Krystyna i Stanisław Laskowscy
 7. Krystyna i Stefan Mrozowie
 8. Marianna i Zdzisław Piłkowie

 

W uroczystości oprócz szanownych jubilatów udział wzięli m.in. Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Grzegorz Woźniak, Wójt Gminy Bożena Kwiatkowska, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Ponceleusz, Przewodniczący Rady Gminy Marek Bogusz, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Parysowie Edyta Brzezek, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Parysowie Katarzyna Nomirska, ks. kan. Włodzimierz Tendorf, ks. Piotr Łyczewski, ks. Łukasz Sawicki

Po oficjalnej ceremonii Dostojni jubilaci zostali zaproszeni do wspólnego zdjęcia.

Na scenie częścią artystyczną wystąpił Klub Seniora funkcjonującego w ramach Projektu Centrum Usług Społecznych w Gminie Parysów.

 Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze: wspólny poczęstunek oraz miła chwila wspomnień, odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, odśpiewanie gromkiego „Sto lat”.  Były gratulacje, medale, upominki, pamiątkowe dyplomy, róże, życzenia oraz tort i tradycyjna lampka szampana.

map

Urząd Gminy Parysów

Adres

ul. Kościuszki 28
08-441 Parysów

NIP

826-20-64-241

REGON

711582339

GODZINY PRACY

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

Poprawny CSS!