[email protected] 25 685-53-19 Pon - Pt 7:00 - 15:00
Baner Unia Europejska
Oficjalny serwis Gminy Parysów ul. Kościuszki 28, 08-441 Parysów, mazowieckie
JUBILEUSZ – 60 LAT ULKS „ORZEŁ” PARYSÓW
7 stycznia 2019

Dniu 19 czerwca 2016 r. w Parysowie, odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 60–lecia działalności Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Orzeł” Parysów. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji sportowców, kibiców i działaczy ULKS „Orzeł” Parysów w kościele parafialnym pw. NMP w Parysowie, następnie został rozegrany mecz ligowy KS Sobienie Jeziory – Orzeł Parysów, po czym wszyscy udali się na spotkanie okolicznościowe do Domu Strażaka.

Wśród zaproszonych gości obecni byli: Wójt Gminy Pani Bożena Kwiatkowska, Przewodnicząca Rady Gminy Pani Agnieszka Boruta wraz z radnymi, Ksiądz Kanonik Włodzimierz Tendorf, Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS Pan Kazimierz Sionek, dawni i obecni działacze sportowi, zawodnicy i trenerzy, a także sympatycy klubu.

W roku 1956 znaleźli się ludzie, którzy chcieli coś zrobić dla drugiego człowieka i dla całej społeczności. Dzięki spisanej przez Pana Stanisława Frelka – historii sportu o jego przygodzie z piłką – dowiadujemy się jak formowała się drużyna, której działalność sprowadzała się głównie do uprawiania jednej dyscypliny sportowej – piłki nożnej. Założyciele klubu zostawili piękny ślad swojego życia, ich śladem szły i nadal podążają następne pokonania. W ciągu tych 60 lat przez klub przewinęło się kilkaset osób, trudno wymienić wszystkich, którzy byli od początku i w ciągu długiej historii, aż do obecnej chwili. Były różne czasy, różne nazwy klubu. Były wzloty i upadki, lepsze i gorsze chwile, ale nie bacząc na wszystko nigdy klub nie opuścił rozgrywek ligowych z optymizmem patrząc w przyszłość. Minutą ciszy uczczono zmarłych, którzy byli związani z klubem.

Podczas przemówień padło wiele ciepłych słów skierowanych do zawodników, trenerów i działaczy sportowych. Przewodniczący Zrzeszenia  LZS z okazji Jubileuszu na ręce Krzysztofa Legata przekazał tabliczkę grawerowaną z gratulacjami. Jacek Serżysko, jako zawodnik ULKS „Orzeł” Parysów za swoją ofiarną i długoletnią pracę otrzymał Srebrną Odznakę Honorową MZPN. Każdy z zaproszonych gości w ramach podziękowania otrzymał pamiątkowy upominek.

Kierujemy serdeczne podziękowania do wszystkich gości, którzy przyjęli zaproszenie i zaszczycili nas swą obecnością podczas obchodów Jubileuszu Orła Parysów.  Obecność Państwa uświetniła naszą uroczystość i stała się wyrazem uznania dla Wszystkich, którzy zostawili w naszym klubie część swojego życia. Mamy nadzieję, że spotkanie po latach, było okazją do wzruszających wspomnień. Życzymy Państwu, aby ta niepowtarzalna atmosfera przetrwała we wspomnieniach do następnego jubileuszu.

Obchody 60-lecia Orła Parysów nie byłyby możliwe bez wsparcia i zaangażowania ludzi o wielkim sercu. Serdecznie dziękujemy Władzom Gminy Parysów oraz sponsorom. Szczególne podziękowania składamy na ręce Pani Wójt Bożeny Kwiatkowskiej dla pracowników samorządowych. Podziękowania kierujemy również dla Pań: Ireny Rękawek – sołtysa i radnej Parysowa, Janiny Radziejewskiej, Iwony Kowalczyk, Małgorzaty Kowalskiej, Elżbiety Zdanowskiej, Jolanty Łuszczyk, Dyrektora GBP Katarzyny Nomirskiej i jej współpracownicom Marii Mucha i Marii Badurek oraz Bogumiły Nowosielskiej za poprowadzenie uroczystości.

Zarząd ULKS „Orzeł” Parysów

 

map

Urząd Gminy Parysów

Adres

ul. Kościuszki 28
08-441 Parysów

NIP

826-20-64-241

REGON

711582339

GODZINY PRACY

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

Poprawny CSS!