[email protected] 25 685-53-19 Pon - Pt 7:00 - 15:00
Baner Unia Europejska
Oficjalny serwis Gminy Parysów ul. Kościuszki 28, 08-441 Parysów, mazowieckie
Gminne Obchody Dnia Strażaka
8 maja 2019

W dniu 5 maja 2019 r. w Parysowie odbyły się uroczystości związane z Gminnym Dniem Strażaka. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Parysowie odprawioną w intencji wszystkich strażaków, której przewodniczył Ksiądz Kanonik Włodzimierz Tendorf – Proboszcz Parafii. W kościele odbyły się także przemówienia okolicznościowe, głos zabrała Wójt Gminy Parysów Bożena Kwiatkowska oraz Prezes Zarządu Gminnego Związku OSP Kazimierz Sionek.

Po mszy na Rynku w Parysowie zostały poświęcone poczty sztandarowe, strażacy oraz wozy strażackie, po czym nastąpiła defilada pojazdów bojowych wokół kościoła. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli na plac przy budynku OSP Parysów, gdzie podziękowano dh Andrzejowi Jagle, dh Andrzejowi Frelkowi oraz dh Mieczysławowi Oskrobie za wieloletnią, trudną i pełną wyrzeczeń służbę. Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Stanisław Piętka, w imieniu Jednostki OSP w Parysowie serdecznie podziękował strażakom i poinformował, że przepisy nie pozwalają na dalsze sprawowanie funkcji kierowcy oraz brania czynnego udziału w akcjach przeciw pożarowych strażakom ochotnikom po ukończeniu 65 roku życia. Następnie funkcje kierowców pojazdów bojowych przekazano następcom dh Zdzisławowi Szelągowi, dh Przemysławowi Kacperskiemu oraz dh Karolowi Frelkowi.

Wójt Gminy Parysów Bożena Kwiatkowska podziękowała strażakom za długoletnią, sumienną i wzorową służbę, po czym przekazała statuetki św. Floriana wraz z upominkami. Głos zabrali także Prezes Zarządu Gminnego Związku OSP Kazimierz Sionek oraz Komendant Gminny dh Marek Bogusz, którzy wyrazili uznanie za wieloletnią służbę strażaków.  

Na ręce Komendanta Gminnego dh Marka Bogusza zostały przekazane życzenia od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Dudy z okazji Dnia Strażaka. Życzenia w załączeniu.

Dalsza część uroczystości odbyła się w budynku OSP Parysów, a całe spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

List Prezydenta RP

map

Urząd Gminy Parysów

Adres

ul. Kościuszki 28
08-441 Parysów

NIP

826-20-64-241

REGON

711582339

GODZINY PRACY

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

Poprawny CSS!