[email protected] 25 685-53-19 Pon - Pt 7:00 - 15:00
Baner Unia Europejska
Oficjalny serwis Gminy Parysów ul. Kościuszki 28, 08-441 Parysów, mazowieckie
EKOLOGICZNY PIKNIK RODZINNY W PARYSOWIE
6 czerwca 2023

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie rozpoczął w roku 2023 program dotacyjny o nazwie „Ekologiczny Piknik Rodzinny”, który odbył się pod honorowym patronatem Minister Klimatu i Środowiska, Anny Moskwy.

Złożony wniosek został poddany weryfikacji przez instytucję zarządzającą i został pozytywnie rozpatrzony. Gmina Parysów otrzymała dotację w wysokości 30 000,00 zł na organizację przedsięwzięcia „Ekologiczny Piknik Rodzinny w Parysowie”. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Zespole Placówek Oświatowych w Parysowie, wskazana przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, została wyznaczona jako beneficjent końcowy do otrzymania dofinansowania.

Ekologiczny Piknik Rodzinny w Parysowie odbył się w poniedziałek, 5 czerwca bieżącego roku, na terenie Zespołu Placówek Oświatowych w Parysowie. Uczestnicy pikniku mieli możliwość zdobycia wiedzy o wpływie codziennego życia na środowisko i poprawy jego stanu poprzez zabawę, gry i konkursy na różnych stanowiskach prowadzonych przez animatorów. Gry i zabawy umożliwiły również tworzenie ekologicznej biżuterii, bomb nasiennych, sadzenie roślin antysmogowych, możliwość pozowania do zdjęć w eko ramce lub wygranie nagród w kole fortuny.

Celem przeprowadzonego ekologicznego pikniku było edukowanie społeczności w zakresie ochrony środowiska poprzez angażowanie jej bezpośrednio w działania ekologiczne, a także rozwijanie proekologicznych wartości, wzorców i zachowań.

W Pikniku uczestniczyli: Pani Iwona Kurowska – Poseł na Sejm RP, Ks. Kanonik Włodzimierz Tendorf – Proboszcz Parafii, Pan Kazimierz Sionek – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego, Pani Aleksandra Szczegot – Przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych i Porządku Publicznego, Pani Bogumiła Nowosielska – Zastępca Wójta, Ks. Piotr Łyczewski, Ks. Łukasz Sawicki, Pani Irena Rękawek – radna i sołtys Parysowa, dh Stanisław Piętka – Prezes OSP Parysów, mieszkańcy oraz dzieci i młodzież szkolna wraz z opiekunami. Imprezę prowadziła Pani Irena Mazur – Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych. Organizatorem Pikniku była Gmina Parysów przy współorganizacji Publicznej Szkoły Podstawowej w Parysowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Parysowie, Koła Gospodyń Wiejskich „Starowolanki” w Starowoli oraz firmy „Edukacja Ekologiczna Łódź”.

map

Urząd Gminy Parysów

Adres

ul. Kościuszki 28
08-441 Parysów

NIP

826-20-64-241

REGON

711582339

GODZINY PRACY

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

Poprawny CSS!