[email protected] 25 685-53-19 Pon - Pt 7:00 - 15:00
Baner Unia Europejska
Oficjalny serwis Gminy Parysów ul. Kościuszki 28, 08-441 Parysów, mazowieckie
Dożynki powiatowo – gminne 2022 r. w Podłężu, gmina Maciejowice już 28 sierpnia 2022 r.
12 sierpnia 2022

Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki oraz Wójt Gminy Maciejowice Tomasz Kwiatkowski serdecznie zapraszają na Dożynki Powiatowo-Gminne, które odbędą się w niedzielę, 28 sierpnia 2022 r. w Podłężu.

Święto Plonów to jeden z najpiękniejszych staropolskich obrzędów rolniczych, od wieków zakorzenionych w tradycji i duchowości naszego narodu. Jest to święto rolników ziemi garwolińskiej, będące uwieńczeniem ich ciężkiej pracy i jednocześnie podziękowaniem za tegoroczne zbiory.

Msza św. dziękczynna rozpocznie się o godz. 11.00 w kościele pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Samogoszczy. Zaraz po niej około godz. 12.30 nastąpi przemarsz korowodu dożynkowego na plac przy świetlicy wiejskiej w Podłężu. Przemarsz przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Pilawy uświetni Zespół Ludowy z Gończyc . „Od ziarenka do bochenka”  – to wszystko będą prezentowali aktorzy podczas wielobarwnego korowodu!

Oficjalne otwarcie Dożynek i tradycyjny obrzęd dożynkowy już o 13.30. Będziemy dzielić się chlebem – najważniejszym symbolem Święta Plonów. To tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Gwiazdą tegorocznych dożynek będzie zespół Enej, którego koncert poprzedzi  występ Kapeli Staręgów.

Koncert zespołu Enej  rozpocznie się o godz. 16.00. To znany polski zespół rockowo – folkowy założony w 2002 roku w Olsztynie, przez braci Piotra i Pawła Sołoducha oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu). „Skrzydlate ręce”, „Tak smakuje życie”, „Sympatyczno-liryczna”, „Zbudujemy dom” to tylko niektóre ze znanych przebojów zespołu.

W trakcie dożynek zostaną oficjalnie wręczone medale „Zasłużony dla Rolnictwa”, OSM Garwolin
i SM Ryki wręczą medale i wyróżnienia  dla najlepszych producentów mleka, poznamy także zwycięzców konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy Powiatu Garwolińskiego, najlepszą potrawę Doliny Środkowej Wisły oraz konkursu organizowanego przez KRUS „Pracuj bezpiecznie”.

O godz. 18.00 w teatralną podróż zabierze nas grupa teatralna „Granda na Urzeczu”. Po spektaklu – zabawę taneczną poprowadzi znany i lubiany zespół Harem.

Nie zabraknie stoisk naszych Kół Gospodyń Wiejskich, które z pewnością przygotują lokalne specjały.  Wiele atrakcji czekać będzie na najmłodszych mieszkańców Powiatu Garwolińskiego w strefie zabaw dla dzieci. W Podłężu każdy znajdzie coś dla siebie! 

 

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

map

Urząd Gminy Parysów

Adres

ul. Kościuszki 28
08-441 Parysów

NIP

826-20-64-241

REGON

711582339

GODZINY PRACY

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

Poprawny CSS!