[email protected] 25 685-53-19 Pon - Pt 7:00 - 15:00
Baner Unia Europejska
Oficjalny serwis Gminy Parysów ul. Kościuszki 28, 08-441 Parysów, mazowieckie
233. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja – Uroczystości w Gminie Parysów
6 maja 2024

Uroczystość z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zgromadziła mieszkańców, przedstawicieli lokalnych władz, poczty sztandarowe, harcerzy oraz uczniów z placówek oświatowych z terenu gminy, aby wspólnie uczcić to ważne wydarzenie i oddać cześć dziedzictwu narodowemu.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą, celebrowaną przez proboszcza parafii, Księdza Kanonika Włodzimierza Tendorfa. Po mszy delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod obeliskiem Armii Krajowej, oddając hołd bohaterom narodowym.

Następnie uczestnicy zgromadzili się w Gminnej Bibliotece Publicznej, gdzie rozpoczęła się dalsza część uroczystości. Wszyscy zgromadzeni wspólnie odśpiewali hymn narodowy, podkreślając jedność i dumę z polskiego dziedzictwa.

Pani Bożena Kwiatkowska Wójt Gminy, podkreśliła w swoim wystąpieniu znaczenie Konstytucji 3 Maja dla polskiej tożsamości narodowej i tradycji demokratycznych. Wspomniała również o aktualnych wyzwaniach społecznych, które można rozwiązać dzięki wartościom zapisanym w konstytucji.

Po oficjalnych częściach uroczystości uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Parysowie zaprezentowali specjalne przedstawienie pt. „Wolność, Naród, Ojczyzna”, które ukazało ważne momenty z historii Polski oraz znaczenie Konstytucji 3 Maja. Młodzi artyści wykazali się dużym zaangażowaniem i talentem, co wzbudziło uznanie wśród zgromadzonych.

Uroczystość stanowiła okazję do wspólnego upamiętnienia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wyrażenia dumy z polskiego dziedzictwa historycznego i przypomnienia o znaczeniu Konstytucji 3 Maja dla historii i przyszłości Polski. Było to także wydarzenie sprzyjające zacieśnianiu więzi społeczności lokalnej.

map

Urząd Gminy Parysów

Adres

ul. Kościuszki 28
08-441 Parysów

NIP

826-20-64-241

REGON

711582339

GODZINY PRACY

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

Poprawny CSS!