[email protected] 25 685-53-19 Pon - Pt 7:00 - 15:00
Baner Unia Europejska
Oficjalny serwis Gminy Parysów ul. Kościuszki 28, 08-441 Parysów, mazowieckie
Zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Stodzewie z dnia 26.03.2022 r.
1 kwietnia 2022

Ochotnicza Straż Pożarna w Stodzewie odbyła swoje zebranie sprawozdawcze w dniu 26 marca 2022 roku.

Zebranie otworzył Prezes Zarządu Łukasz Matosek, który przywitał zaproszonych gości: Wójta Gminy Bożenę Kwiatkowską, Prezesa Zarządu Gminnego OSP RP w Parysowie Kazimierza Sionka, Wiceprezesa Zarządu Gminnego OSP RP w Parysowie Przemysława Bogusza, Zastępcę Wójta Bogumiłę Nowosielską, Komendanta Gminnego Marka Bogusza i Sołtysa wsi Stodzew Monikę Woźniak.

Po wyborze przewodniczącego zebrania – Marka Bogusza, protokolanta – Łukasza Matoska i komisji oraz przyjęciu porządku obrad, zgromadzeni wysłuchali sprawozdania Zarządu, które przedstawił Prezes Łukasz Matosek, sprawozdania finansowego, które przedstawił Skarbnik Krzysztof Bogusz i sprawozdania Komisji Rewizyjnej, które przedstawił Przewodniczący Komisji Ireneusz Belka. Po dyskusji nad sprawozdaniami w wyniku przeprowadzonego głosowania, Zarząd OSP otrzymał jednogłośnie absolutorium za działalność w roku 2021.  Jednogłośnie przegłosowany zostały plan działalności i plan finansowy na rok 2022 oraz podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia statutu OSP.

Wójt Gminy Parysów Bożena Kwiatkowska podziękowała jednostce za przekazany sprzęt strażacki na rzecz strażaków z Ukrainy. Podkreśliła, że wszystkie jednostki OSP z terenu gminy przekazały sprzęt strażacki. W tym miejscu na ręce Pana Marka Bogusza Komendanta Gminnego złożyła podziękowania za szybką akcję zebrania i przekazania sprzętu strażackiego, który został dostarczony do Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie przez strażaków z OSP Parysów. Przekazała informację o planowanych wydatkach bieżących na utrzymanie strażnic OSP na rok 2022 oraz o złożonym wniosku z Rządowego Programu „Polski Ład” na remont strażnic na terenie gminy w łącznej kwocie 3 mln zł w tym na remont domu strażaka w Stodzewie 615 tyś. zł brutto.

Prezes Oddziału Zarządu Gminnego OSP RP w Parysowie  Kazimierz Sionek poinformował o porozumieniu  współpracy zawartym pomiędzy Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP a Skarbem Państwa – Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe, Dyrekcją Generalną Lasów Państwowych dotyczącym realizacji akcji 100 drzew na 100.Lecie Związku OSP RP. OSP Stodzew włączy się w ten jubileuszowy projekt #100drzewNa100lat. Podziękował druhom za bardzo dobrą współpracę, aktywność i udział w akcjach ratowniczych. Pogratulował zaangażowania strażakom i powołania Społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru, gromadzenia funduszy na sztandar, przygotowania opisu wzoru sztandaru zgodnie z regulaminem Związku i  wybranie wykonawcy sztandaru.

Pani Sołtys wsi Stodzew Monika Woźniak podziękowała za współpracę strażaków z Kołem Gospodyń Wiejskich. Życzyła sukcesu i udanej uroczystości związanej z nadaniem i poświęceniem sztandaru.

Komendant Gminny Marek Bogusz wspomniał o złożonych wnioskach do Urzędu Marszałkowskiego oraz o podziale środków przez Zarząd Gminny OSP w Parysowie. Poruszył sprawy bieżące dotyczące działania jednostki oraz sprawy związane z uroczystością 60 – Lecia działalności OSP Stodzew połączoną z nadaniem i poświęceniem sztandaru, która odbędzie się 8 maja br.

Po zakończeniu dyskusji przewodniczący zebrania zamknął obrady.

 

map

Urząd Gminy Parysów

Adres

ul. Kościuszki 28
08-441 Parysów

NIP

826-20-64-241

REGON

711582339

GODZINY PRACY

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

Poprawny CSS!